Studio Babel

Nasze prace analogowe

Prowadzimy pracownię z ciemnią fotograficzną, w której wraz z bratem Pawła Mateuszem własnoręcznie wywołujemy filmy czarno-białe oraz wykonujemy odbitki srebrowe. Bawimy się również alternatywnymi technikami fotograficznymi – o nich i o innych ciemniowych sprawach możecie poczytać na naszych instagramowych profilach @getadarkroom oraz @studio.babel

Orotony

Oroton to odbitka na szkle wykonana techniką cyjanotypii, następnie tonowana w kawie i pokryta złotą emulsją na rewersie. To niezwykle czasochłonna i wymagająca technika szlachetna, którą wykonujemy zazwyczaj z analogowego negatywu wielkoformatowego o formacie 8×10 cala, co gwarantuje niepowtarzalną jakość zdjęcia – to właśnie taki analogowy negatyw jest odpowiedzialny za tę wyjątkową retro estetykę. Istnieje jednak również możliwość wykonania orotonu ze zdjęcia cyfrowego.

Odbitki solne

Salt print to odbitka wykonana XIX-wieczną techniką solną. Wykonujemy je na papierze bawełnianym, zazwyczaj z analogowego negatywu wielkoformatowego o formacie 8×10 cala, co gwarantuje niepowtarzalną jakość zdjęcia – to właśnie taki analogowy negatyw jest odpowiedzialny za tę wyjątkową retro estetykę. Istnieje jednak również możliwość wykonania ich ze zdjęcia cyfrowego.

Odbitki srebrowe

Odbitki z naszych negatywów małoobrazkowych (a więc standardowych klisz czarno-białych 35 mm) wykonujemy w technice żelatynowo-srebrowej na papierze barytowym jakości muzealnej.